Натпревар со традиција (14.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на Премиер лигата на Бахреин се сретнуваат екипите на Ал Калидиа и Ал Хала.

Ал Калидиа е на првата позиција со 41 бод и учинок од 11 победи, 8 реми и 1 пораз.

Ал Хала е на 11-то место со 20 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 2 реми и 12 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели секогаш играат ефикасно, поточно на сите тие дуели добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*