Натпревар со традиција (13.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на српската Супер лига се сретнуваат екипите на Вождовац и Јавор.

Вождовац е на 14-то место со вкупно 34 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 10 реми и 16 порази.

Јавор е на  13-та позиција со 35 бода и учинок од 10 победи, 5 реми и 19 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека само едниот тим постигнува погодок, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*