Натпревар со драстичен пад на коефициентот (13.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од италијанската Серија А кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:30 се сретнуваат екипите на Лече и Удинезе. Лече во последните пет натпревари запиша две победи, две реми и еден пораз, додека Удинезе во истиот временски период запиша две реми и три порази.

Лече – Удинезе – 2 @ 2.45 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Удинезе беше 3.10, а во моментов бележи пад од скоро 21% и се плаќа со квота 2.45 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*