Натпревар со традиција (12.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на италијанската Серија А ќе се сретнат екипите на Јувентус и Салернитана.

Јувентус се наоѓа во зоната за Лигата на шампиони и досега имаат освоено 66 бода преку 18 победи, 12 реми и 5 порази.

Салернитана е на 20-то место со 15 бода и учинок од 2 победи, 9 реми и 24 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три гола, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*