Натпревар со традиција (11.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на швајцарската Супер лига – плеј оф ќе се сретнат екипите на Јанг Бојс и Лугано.

Јанг Бојс е на 1-та позиција со 68 бода кои ги имаат освоено преку 20 победи, 8 реми и 6 порази.

Лугано е на 3-то место со 59 бода и учинок од 18 победи, 5 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари гол постигнуваат две екипи, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*