ТИП НА ДЕНОТ (10.05.2024, 20:45) ФРОСИНОНЕ –  ИНТЕР

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Фросиноне и Интер.

Фросиноне грчевито се бори за опстанок

Фросиноне одлично ја отвори сезоната и на стартот играше над очекувањата, со оглед на фактот дека овој тим според квалитетот беше ден од најслабите во лигата. Меѓутоа, како поминува времето тимот очекувано  забележа пад на формата и себори за опстанок. Секако дека главната цел на Фросиноне е да обезбеди опстанок во елитата, но го чека грчевита борба за опстанок бидејќи конкуренцијата е многу голема. На последните пет меча запиша четири ремија и една победа, па излезе од опасната зона. На последните два меча играше со директните конкуренти и освои четири бода, па сега е апсолутен аутсајдер против шампионот, но ќе  се обиде да направи „чудо“.

Интер нема резултатски императив

Интер одигра фантастична сезона и ја освои титулата на пет кола пред крајот.Сега нема резултатски императив,па тренерот Инзаги сигурно ќе им даде шанса на фудбалери кои доиваа мала минутажа во текот на сезоната. Очекувано е Интер да не игра многу заинтересирано бидејќи бодовите не им се потребни. Тоа најдобро се виде минатото коло кога Интер загуби од Сасуоло, кој се бори за опстанок. „Нероаѕурите“ сигурно не сакаат да го расипат впечатокот на крајот на сезоната, па ќе играат за победа, а квалитетот несомнено е на нивна страна.

Очекување

Квалитетот секако е на страната на гостите, но домаќините имаат поголем мотив и поголема потреба за бодови, па очекуваме возбудлив меч со голови на двете страни.

ТИП:

Фросиноне – Интер – 3+@ 1.60 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*