Натпревар со драстичен пад на коефициентот (10.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од кипарскиот шампионат кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на АЕЛ Лимасол и Кармиотиса. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, две реми и еден пораз.

АЕЛ Лимасол – Кармиотиса – 1 @ 1.70 во 22Bet

Почетната вредност за победа на АЕЛ Лимасол беше 2.27, а во моментов бележи пад од скоро 25% и се плаќа со квота 1.70 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*