Натпревар со традиција (10.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на данската прва дивизија група елиминација ќе се сретнат екипите на Хилерод и Хлесингор.

Хилерод е на 8-то место со вкупно 37 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 10 реми и 9 порази.

Хелсингор е на 12-та позиција со 16 бода и учинок од 2 победи, 10 реми и 16 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку четири погодоци, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

4+ @ 1.63 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*