Тикет на денот е-Спорт (10.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска нè очекуваат дуели д турнирот European Pro League Season 18 кој се игра во рамки на Dota 2.

1Win – Sibe Team – 2 @ 2.37 во Bet365

Прогнозите се остварија и 1Win се пласира во финалето на Upper Bracket, каде што ќе се бори против Sibe Team за место во големото финале. Ова ќе биде интересен натпревар посебно затоа што Sibe беше неверојатен во плејофот и оствари две големи победи, а според нас може да очекуваме и трет триумф по ред. Ова е нивна втора пресметка годинава, а првата му припадна на Sibe со 2-0. Наш предлог е 2 со коефициент 2.37 во Bet365.

Navi Junior – Nemiga – 2 @ 3.20 во 22Bet

Navi Junior веќе две години се мачи да пронајде решение за Nemiga и не успеа, а очекуваме идентично да биде и денеска со тоа што Nemiga влегува како фаворит поради трите победи во меѓусебните натпревари, но и одлична форма во која се наоѓа во изминатата недела во која оствари четири триумфи, а во истиот период Navi Junior загуби дури три пати. Ние предлагаме 2 со квота 3.20 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3657.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*