Тикет на денот е-Спорт (09.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По крајот на регуларниот дел од European Pro League Season 18, се селиме на натпреварите од нокаут-фазата каде што посебно внимание ќе посветиме на два четвртфинални меча од Upper Bracket.

1Win – Navi Junior – 1 @ 1.57 во Bet365

1Win ја заврши групата А на првото место со четири победи и еден пораз, односно 11 освоени бодови, додека Navi Junior беше трет во групата Б со само осум бода. Без сомнеж фаворит во овој натпревар е 1Win, кој се наоѓа во речиси совршена форма со четири победи на претходните пет дуели. Поразот, кој го очекуваме, на Navi Junior не би значел елиминација од турнирот, туку селидба во Lower Bracket од каде што ќе брка место во финалето. Наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

B8 – Sibe Team – 1 @ 2.37 во 22Bet

B8 го фати последниот воз за место во плејофот, а против себе ќе го има Sibe Team кој го совлада и пред четири дена со 2-1, па затоа очекуваме ново славје за составот на B8. Очекуваме интересен меч за љубителите на Dota 2, кои ќе уживаат во способностите кои ќе ги понудат Dendi, Stomanen, Sohy, zenica и останатите момци од екипите. Сепак, за оваа средба ние ви предлагаме 1 со квота 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*