Натпревар со традиција (09.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Смоуха и ЗЕД.

Смоуха е на 6-то место со 31 бод и учинок од 8 победи, 7 реми и 5 порази.

ЗЕД е на 3-та позиција со 33 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 9 реми и 4 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато три пати и на сите тие натпревари се постигнуваат најмногу по два погодоци, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.42 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*