Натпревар со традиција (08.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на чешката ФНЛ лига се сретнуваат екипите на Брно и Жижков.

Брно е на 8-та позиција со 34 бода и учинок од 10 победи, 4 реми и 12 порази.

Жижков е на 11-то место со 32 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 5 реми и 12 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.65 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*