Натпревар со драстичен пад на коефициентот (08.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од грчката Супер лига 2 кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 15:00 се сретнуваат екипите на Аиоликос и Кампаниакос. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, едно реми и три порази, додека гостите во истиот временски период остварија една победа, две реми и два порази.

Аиоликос – Кампаниакос – 2 @ 1.77 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Кампаниакос беше 2.60, а во моментов бележи пад од скоро 32% и се плаќа со квота 1.77 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*