Тикет на денот (сабота, 04.05.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е импресивна и се игра во сите лиги во Европа, па немавме поголеми проблеми при составување на тикетот за денес. Ова е нашиот предлог.

Арсенал – Борнмут – 1/1 @ 1.67 во Mozzart

Арсенал е се уште во трка за титулата во англиската Премиер лига. Можеби не се во предност и не зависат работите само од нив, сепак тие треба да си ја исполнат нивната обврска до крајот на сезоната, а тоа е да ги победат сите противници кои им доаѓаат. Овој пат имаат лесен противник, поточно тимот на Борнмут кој не прикажа ништо посебно и нема повеќе никакви амбиции за до крајот на оваа фудбалска сезона. Ние веруваме дека Арсенал ќе успее да земе лесни три бода и типуваме 1/1 со квота 1.67 во Mozzart.

Сасуоло – Интер – 3+ @ 1.53 во 22Bet

Екипата на Сасуоло е во многу лоша позиција и се наоѓа на претпоследната позиција со 5 бода помалку од екипите кои се на сигурно и искрено тоа не е разлика која е за потценување  и која може лесно да се надомести. Интер од друга страна е новиот шампион на Италија и тоа повеќе никој не може да го промени, па до крајот им преостанува само формално да ги изиграат преостанатите дуели. На овој натпревар ние очекуваме голови и типуваме 3+ со квота 1.53 во 22Bet.

Жирона – Барселона – ГГ @ 1.40 во 20Bet

Овој натпревар e каталонско дерби. Жирона ги видовме во фантастично издание и се најпријатното изненадување во шпанската Ла Лига досега. Во еден момент беа лидери на табелата, но не издржаа до крајот, па таа позиција овој пат ја има Реал Мадрид. Барса од друга страна на некој начин се „прости“ од титулата во Шпанија и ќе мора да се задоволат со вицешампионското место. Овде со оглед на фактот дека имаме дуел на две екипи со солиден квалитет, ни решивме да типуваме ГГ со квота 1.40 во 20Bet.

Келн – Фрајбург – 1 @ 2.20 во Bet365

Келн во овие три кола веруваме дека ќе дадат се од себе за да обезбедат опстанок и следната сезона да бидат дел од Бундеслигата. Можеби немаат шанси за „чиста“ позиција, но шансите за да играат плеј аут се реални. Фрајбург со поразот и ремито во последните две кола скоро и да ги загуби шансите за Европа, па тие ќе мора овој пат да се задоволат само со навремен опстанок и ништо повеќе. Ние овде ќе му дадеме шанса на тимот на Келн и типуваме 1 со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.87

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*