Тикет на денот (петок, 03.05.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес е ден кога имаме вовед во пребогат викенд. Започнуваат новите рунди ширум Европа, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Хофенхајм – Лајпциг – 2/2 @ 2.10 во Mozzart

Хофенхајм заостана во борбата за Европа и ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок. Сепак со оглед на нивните амбиции и цели, може да кажеме дека фановите на овој тим се задоволни бидејќи во моментов тимот од Синсхајм е на 9-та позиција. За противник го имаат тимот на Лајпциг кој беше во трка со Дортмунд за пласман во Лигата на шампиони и во меѓусебниот дуел успеаја да запишат убедлива победа. Ние веруваме дека Лајпциг ќе запише лесна победа и на овој натпревар, па типуваме 2/2 со квота 2.10 во Mozzart.

Торино – Болоња – Х2 @ 1.46 во 22Bet

Торино е на 10-та позиција и повеќе нема никакви притисоци. Можеби математички имаат шанси за да стигнат до 7-то место кое води во конференциската лига, но за жал тоа во теорија е скоро невозможно, па сега ќе се задоволат само со навремен опстанок. За разлика од нив, Болоња стигна до 4-та позиција и веруваме дека ќе успеат таму и да завршат, па следната сезона ќе ги гледаме во Лигата на шампиони. Наш предлог за овој натпревар е Х2 со квота 1.46 во 22Bet.

Ленс – Лориен – 1 @ 1.47  во Bet365

Ленс повторно имаат голем предизвик за до крајот на сезоната, а тоа е пласманот во некој од европските купови. Засега имаат реални шанси за пласман во конференциската лига и тоа би било успех за овој тим. Нивниот противник Лориен влезе во катастрофална серија резултати и немаат победа на последните седум натпревари, поточно во тој временски период зедоа само еден бод и благодарение на тие лоши резултати сега го доведоа својот опстанок во прашање. Како и да е, Ленс е поквалитетен тим и очекуваме победа за нив на овој натпревар. Типуваме 1 со квота 1.47 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*