Тикет на денот е-Спорт (02.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме со натпреварите од CCT Season 2 Europe Series 1, каде што се играат осминафиналните средби.

Metizport – Sangal – 2 @ 2.25 во Bet365

Sangal беше добар во групната фаза, каде што оствари три победи и еден пораз, а денеска ќе се обиде да го изненади Metizport кој доби директна покана од турнирот. Metizport славеше во првиот меѓусебен меч со 2-0, но не импресионира со настапите во последните две недели, па нè очекува интересен меч против Sangal. Сепак, нам ни изгледа дека Sangal e на одличен пат да обезбеди четвртфинале и затоа ви предлагаме 2 со квота 2.25 во Bet365.

Amkal – Bleed – 2 @ 1.82 во 22Bet

Bleed оствари победи против Illuminar, Permitta и Guild Esports во групната фаза и го освои првото место, па јасно е дека ќе биде еден од главните кандидати за титулата. Amkal доби покана, но не се надеваше дека во осминафиналето може да се судри со големиот ривал. Овие екипи досега не се соочиле, но како што покажуваа резултатите, главен фаворит ќе биде Bleed, па затоа и наш предлог е 2 со коефициент 1.82 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.09

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*