Натпревар со традиција (02.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Фјучер и Ел Џаиш.

Фјучр е на 10-то место со вкупно 25 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 7 реми и 4 порази.

Ел Џаиш е на 8-та позиција со 27 бода и учинок од 7 победи, 6 реми и 4 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно шест пати и на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.41 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*