Натпревар со драстичен пад на коефициентот (02.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Лига Европа кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 21:00 се сретнуваат екипите на Рома и Леверкузен. Рома во последните пет натпревари запиша три победи, едно реми и еден пораз, додека Леверкузен во истиот временски период оствари две победи и три реми.

Рома – Леверкузен – 2 @ 2.05 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Леверкузен беше 2.50, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 2.05 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*