Тикет на денот (среда, 01.05.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Да не е вонредното коло во италијанската втора лига и денешната понуда би била повеќе од сиромашна. Сепак тоа не е причина за да ни ви претставиме тикет на денот.

Дортмунд – ПСЖ – ГГ3+ @ 1.75 во Mozzart

Веруваме дека Парижаните го чекаа овој момент, додека Милионерите и не се надеваа толку многу. Сепак, овие два тима беа во иста група на почетокот на натпреварување и тогаш ПСЖ беше поуспешен во двата натпревари каде што еднаш победи и еднаш ремизираше, но на крајот Борусија беше победник во групата. Поради тоа добија и полесен противник во 1/8 финалето, но и во ¼ финалето. ПСЖ го отпишаа после поразот од Барса, но тие на гости успеаја да се „осветат“ и да стигнат до овој дел од ЛШ. Без многу двоумење овде типуваме ГГ3+ со квота 1.75 во Mozzart.

Леко – Сампдорија – 2&2+ @ 2.15 во 22Bet

Во Италија Б се игра вонредно коло и ќе останат уште две рунди до крајот на првенството. Делува дека Парма го реши прашањето околу повратокот во Серија А и им остана да го заверат првото место. Сампдорија е некогашен финалист во Лигата на шампиони и сега се бори да стигне до позиција кој ќе ги одведе во доигрување. Леко пак нема никакви шанси повеќе за опстанок и овој натпревар не им значи воопшто. Ние сметаме дека Сампдорија ќе го искористи тоа и типуваме 2&2+ со квота 2.15 во 22Bet.

Штурм – Рапид – ГГ @ 1.75 во Bet365

Штурм имаше голема шанса овој викенд да оди на шест бода предност во однос на актуелниот шампион Салзбург. Водеа со 2-0, но не успеаја да ја задржат предноста и на крајот мораше да се задоволат само со еден бод што и не е толку лошо. Сега ќе се борат за трофеј со Рапид за Купот на Австрија и тоа на неутрален терен во Клагенфурт. Двете екипи имаат големи амбиции за овој натпревар и очекуваме неизвесност до самиот крај. Ние решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*