Натпревар со традиција (01.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на италијанската Серија Б се сретнуваат екипите на Судтирол и Тернана.

Сидтирол е на 11-то место со 43 бода кои ги имаат освоено преку 11 победи, 10 реми и 14 порази.

Тернана е на 16-та позиција со 37 бода и учинок од 9 победи, 10 реми и 16 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека играат со најмногу два погодоци по натпревар, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.60 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*