Натпревар со драстичен пад на коефициентот (01.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од белгиската Жупиле лига – доигрување кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 16:00 се сретнуваат екипите на Деинзе и Патро Ејсден. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи, едно реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, едно реми и два порази.

Деинзе – Патро Ејсден – 1 @ 1.90 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Деинзе беше 2.20, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 1.90 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*