Тикет на денот е-Спорт (30.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Четвртфиналните натпревари од турнирот YaLLa Compass Spring 2024 ни се на денешниот репертоар во светот на е-Спортот, па веруваме дека ќе гледаме интересни борби за пласман во следното коло од плејофот.

BBTeam – 3DMax – 2 @ 2.25 во Bet365

BBTeam славеше со 2-1 против 3DMax на нивниот единствен меѓусебен дуел одигран на 14 април оваа година, а оттогаш екипата оствари триумфи и против M80 (две) и Falcons, додека 3DMAX беше поуспешен и ги совлада Parivision, Fnatic, saw и Guild Eagles. Ние сметаме дека ова е идеална шанса на 3DMax да му се реваншира на ривалот за претходниот пораз и затоа ви предлагаме 2 со квота 2.25 во Bet365.

OG – Sashi Esport – 2 @ 2.00 во 22Bet

Не гледаме шанса како OG би успеал да го запре непобедливиот Sashi Esports, кој славеше на претходните 10 меча по ред и е главен кандидат за титулата на турнирот. Ова ќе биде нивна прва пресметка, а очигледно MIBR не успеа да ги санира проблемите кои ги имаше во тимот, иако делуваше дека се созема со победите против Monte и 9z, но потоа пристигна болниот пораз од MIBR. Наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*