Натпревар со традиција (30.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:30 во рамките на колумбиската Пример Б се сретнуваат екипите на Интер Палмира и Атлетико ФЦ.

Интер Палмира е на 13-та позиција со 13 бода и учинок од 3 победи, 4 реми и 6 порази.

Атлетико ФЦ е на 16-та позиција со 5 бода кои ги имаат освоено преку 1 победа, 2 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари постигнаа најмногу по два погодоци, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.77 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*