Натпревар со драстичен пад на коефициентот (30.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од шведската Супертетан лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Скевде и Одеволд. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи, едно реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, две реми и еден пораз.

Скевде – Одеволд – 2 @ 1.95 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Одеволд беше 2.88, а во моментов бележи пад од скоро 32% и се плаќа со квота 1.95 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*