Тикет на денот (понеделник, 29.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Крајот на сезоната е се поблиску и клубовите се обидуваат да ги искористат последните натпревари за исполнување на своите цели. Понудата за денес е солидна, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Силкеборг – Митиланд – 2&2+ @ 2.15 во Mozzart

Ситуацијата во данската Супер лига и во плеј оф е таква што двете екипи немаат никаков мотив барем кога е во прашање трката за титула. Тоа се Архус и Силкеборг, а посебно е интересно дека овие два тима ќе се сретнат во националниот куп, па тоа ќе им биде натпревар на сезоната. Митиланд направи голем чекор наназад во минатото коло во трката за пехарот. Поразени беа од најголемиот конкурент Бронби и сега не зависи само од нив.  Домаќините пак се без триумф во првенството од 20 октомври, па делува дека и на овој натпревар нема да можат да ја прекинат таа црна серија. Ние типуваме 2&2+ со квота 2.15 во Mozzart.

Престон – Лестер – 3+ @ 1.75 во 22Bet

Лисиците од пред неколку дена и официјално се дел од Премиер лигата. Мора да признаеме дека и нивната елиминација беше големо изненадување и дека Лестер недостасуваше во елитата оваа сезона. Лестер направи многу киксови, но тоа не им направи проблеми бидејќи и конкурентите кикснуваа. Престон пак се наоѓа на 10-та позиција со 63 бода кои ги имаат освоено преку 18 победи, 9 реми и 17 порази. Овие две екипи знаат да изиграат отворено и очекуваме да ни прикажат таков натпревар. Наш предлог е 3+ со квота 1.75 во 22Bet.

Денкерк – Оксер – 2 @ 1.85 во Bet365

Како што се ближи крајот на сезоната во француската Лига 2, ситуацијата  на врвот е се поинтересна. Едно време делуваше дека Оксер ќе има сигурен пласман во повисок ранг, но сега има голема конкуренција. Добро е тоа што се наоѓаат на првата позиција и имаат еден натпревар помалку. Денкерк е веднаш над опасната зона со 4 бодови предност, но со евентуална победа на овој натпревар би имале 7 бодови што не е за потценување, но тоа не е воопшто лесно барем на вечерашниот дуел. Ние типуваме 2 со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.96

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*