Тикет на денот е-Спорт (29.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нè очекува уште еден ден исполнет со богата програма во светот на е-Спортот, а нашиот тикет ќе го пополниме со два меча од CCT Season 2 Europe Series 1.

Mouz Nxt – ex-Preasy – 1 @ 1.44 во Bet365

Двете екипи ќе се борат за едно од последните места во плејофот на турнирот, откако остварија по две победи и порази во досегашните четири одиграни кола. Mouz беше подобар од Eyeballers и Permitta, додека ex-Preasy загуби од Sangal и Zero Tenacity, но потоа неочекувано се врати и славеше против Nexus и Nemiga. Ова е прва средба на екипите, а подобро во моментов изгледа Mouz Nxt, па затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

Sinners – 1Win – 2 @ 1.89 во 22Bet

Sinners ги загуби сите три меѓусебни средби против 1Win, а тоа не е охрабрувачки податок со оглед на тоа дека и на последните четири меча во сите натпреварувања запиша порази. 1Win игра променливо, односно славеше против Havu и Permitta, а потоа сè уништи на дуелите со Nemiga и Sangal кои ги загуби. Денешниот меч е важен за двете екипи, но ние сметаме дека поголеми шанси за место во нокаут-фазата има 1win и затоа наш предлог е 2 со квота 1.89 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*