Тикет на денот (сабота, 27.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште малку кола останаа до крајот на сезоната. Веќе некаде шампионите се познати, но се уште трае борбата за пласман во европските купови и за опстанок. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Манчестер Јунајтед – Барнли – 1/1 @ 2.00 во Mozzart

Манчестер некако заостана во борбата за Европа и тие ќе мора да се задоволат само со евентуален пласман во конференциската лига, што и не е толку восхитувачки за овој тим. Тие се на 6-то место и имаат само една победа во последните пет натпревари. За противник го имаат тимот на Барнли кој е на претпоследната позиција и се бори за опстанок, но сметаме дека бодови на овој натпревар нема шанси за да земе. Како и да е, ние очекуваме доминација на Манчестер Јунајтед и типуваме 1/1 со квота 2.00 во Mozzart.

Лајпциг – Дортмунд – ГГ @ 1.45 во 22Bet

Во германската Бундеслига ќе се сретнат екипите на Лајпциг и Дортмунд. Ова ќе биде директен дуел за пласман во Лигата на шампиони. Домаќините имаат 59 бода, додека гостите два помалку, па тоа јасно укажува дека станува збор за натпревар помеѓу две екстра квалитетни екипи. Лајпциг е во подобра форма и на последните пет натпревари остварија четири победи и едно реми, додека Дортмунд игра променливо, но најважно е што обезбедија пласман во ½ финалето од Лигата на шампиони. Ние овде типуваме ГГ со квота 1.45 во 22Bet.

Лас Палмас – Жирона – 2 @ 1.80 во 20Bet

Лас Палмас е во катастрофална серија резултати и тоа го докажуваат последните пет натпревари каде што овој тим запиша исто толку и порази. Сепак и покрај тоа, најважно е што се уште се надвор од опасната зона, а приоритет за овој тим е само навремениот опстанок и ништо повеќе. Жирона пак се на добар пат за да ги гледаме во Лигата на шампиони и за нив тоа би било огромен успех. Овде веруваме дека гостите ќе ја искористат лошата форма на домаќините и типуваме 2 со квота 1.80 во 20Bet.

Норвич – Свонси – 1 @ 1.65 во Bet365

Екипата на Норвич ќе даде се од себе за да стигне до Премиер лигата, но ќе мора тоа да го направи преку плеј оф каде што конкуренцијата нема да биде воопшто наивна. Зад себе овој тим има две победи, две реми и еден пораз, а сега во гости им доаѓа Свонси, тимот кој запиша три последователни првенствени победи, но се далеку од зоната за плеј оф и ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок. На Норвич бодовите им требаат повеќе, па веруваме дека ќе успеат да ги земат. Наш предлог е 1 со квота 1.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.61

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*