Натпревар со традиција (27.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на француската Лига 1 се сретнуваат екипите на ПСЖ и Ле Авр.

ПСЖ е на лидерската позиција со 69 бода кои ги имаат освоено преку 20 победи, 9 реми и 1 пораз.

Ле Авр е на 16-то место со 28 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 10 реми и 14 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие натпревари гол постигнува само едниот тим, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*