Натпревар со драстичен пад на коефициентот (27.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од италијанската Серија А кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 15:00 се сретнуваат екипите на Лече и Монца. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи, едно реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период остварија една победа, едно реми и три порази.

Лече – Монца – 1 @ 2.15 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Лече беше 2.75, а во моментов бележи пад од скоро 22% и се плаќа со квота 2.15 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*