Натпревар со традиција (26.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на француската Лига 1 ќе се сретнат екипите на Монпеље и Нант.

Монпеље е на 12-то место со вкупно 36 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 10 реми и 11 порази.

Нант е на 14-та позиција со 31 бод и учинок од 9 победи, 4 реми и 17 порази.

Овие две екипи во последните пет натпревари меѓусебе имаат интересна традиција, а тоа е дека гол постигнува само едната екипа, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*