Натпревар со драстичен пад на коефициентот (26.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од ирската Премиер дивизија кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:45 во рамките на ирската Премиер дивизија се сретнуваат екипите на Ватерфорд и Дери Сити.

Ватерфорд на последните пет натпревари запиша една победа, две реми и два порази, додека Дери Сити во истиот временски период запиша две победи, две реми и еден пораз.

Ватерфорд – Дери – 2 @ 1.70 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Дери Сити беше 2.25, а во моментов бележи пад од скоро 24% и се плаќа со квота 1.70 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*