Тикет на денот е-Спорт (25.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Дуелите од турнирот CCT Season 2 Europe Series 1 во CS2 ќе ни бидат мало освежување по натпреварите кои ги имавме изминатиот период, а кои се играа во рамки на Dota 2.

Permitta – 1Win – 2 @ 1.72 во Bet365

Permiita ќе воид битка против 1Win за втората победа на турнирот, а со тоа и на чекор до пласман во топ-8. Нема да биде лесно за Permitta која против себе има ривал со четири победи на последните пет меча во сите конкуренции. Permitta има одредни слабости, кои се добро „скенирани“ од страна на 1Win, а тоа го кажуваат и експертите од светот на CS2. Затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во Bet365.

Havu – Eyeballers – 2 @ 1.37 во 22Bet

Ако некој има кошмарен месец, тогаш тоа дефинитивно е Havu кој загуби на девет од последните 10 натпревари и се наоѓа на последната позиција во групата, па само еден пораз ги дели од конечна елиминација. Eyeballers ќе се обиде да ја искористи кризата во редовите на нивниот ривал, од кого веќе загубија три пати, и тоа сите три порази ги запишаа во 2023 година. За разлика од нивниот последен меч, во мај минатата година, одредени работи се променети и затоа Eyeballers ни делува како тим кој има поголеми шанси за победа. Ние предлагаме 2 со квота 1.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.35

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*