Натпревар со традиција (25.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на данската Супер лига се сретнуваат екипите на Фредирисиа и Алборг.

Фредирисиа е на 3-то место со вкупно 41 бод и учинок од 11 победи, 8 реми и 7 порази.

Алборг е на 2-то место со 56 бода кои ги имаат освоено преку 16 победи, 8 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку четири погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

4+ @ 1.61 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*