Натпревар со традиција (24.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на англиската Премиер лига ќе се сретнат екипите на Евертон и Ливерпул.

Евертон е на 16-та позиција со вкупно 30 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 8 реми и 15 порази.

Ливерпул е на 2-то место со 74 бода и учинок од 22 победи, 8 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат најмногу по два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.53 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*