Натпревар со драстичен пад на коефициентот (24.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Премиер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:45 во рамките на англиската Премиер лига се сретнуваат екипите на Вулвс и Борнмут.

Домаќините во последните пет натпревари запишаа три порази и две реми, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, едно реми и два порази.

Вулвс – Борнмут – 2 @ 2.38 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Борнмут беше 2.88, а во моментов бележи пад од скоро 17% и се плаќа со квота 2.38 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*