Тикет на денот (вторник, 23.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Фудбалската сезона полека влегува во финиш и веќе во многу лиги познати се работите, но во некои се уште неизвесноста е на високо ниво. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лестер – Саутемптон – 1Х&ГГ @ 2.00 во Mozzart

Лестер победија во саботата и тоа после два првенствени порази и така го направија клучниот чекор кон повратокот во Премиер Лига. Останаа уште три натпревари и за сигурен пласман им требаат две победи, но можеби и тоа нема да биде неопходно. Гостите пак изгубија во саботата во Кардиф и тоа всушност им ја затвори вратата за директен пласман во елитата, но ќе се обидат да го остварат тоа преку плеј оф. Овде ние веруваме дека домаќините ќе останат непоразени, па типуваме 1Х&ГГ со квота 2.00 во Mozzart.

Оксер – Лавал – 1&2+ @ 2.00 во 22Bet

Малку по малку, Оксер го доведе во прашање влезот во Лига 1. Делуваше дека во еден момент дека овој тим нема да има никаков проблем бидејќи ривалите имаат голем бодовен заостаток. Сега, после два врзани порази, Оксер има само три бода повеќе од Анже и четири од Ст. Етиен. Екипата на Лавал беше долго време на самиот врв на табелата и беа први пратители на Оксер, но за жал во вториот дел од сезоната потфрлија. Домаќините се фаворити и ние типуваме 1&2+ со квота 2.00 во 22Bet.

Стандард – Мехелен – ГГ3+ @ 2.00 во Bet365

Ако ништо друго во оваа група се играат натпревари кои се интересни и со многу голови. Стандард во последните пет натпревари има само една победа, поточно во тој временски период три пати ремизираа и еднаш беа поразени. Мехелен од друга страна оствари две победи и три порази, па во моментов заостанува зад Гент со 4 бода. На гостите бодовите им се повеќе потребни, но ние одлучивме да типуваме на голови. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*