Натпревар со традиција (22.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на шведската Алсвенскан лига се сретнуваат екипите на Елфсборг и Калмар.

Елфсборг е на 11-та позиција со вкупно 4 бода и учинок од 1 победа, 1 реми и 1 пораз.

Калмар е на 15-та позиција и досега немаат освоено бодови, поточно на 3 изиграни натпревари запишаа 3 последователни порази.

Овие две екипи во последните меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека само едниот тим постигнува погодок, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*