Натпревар со драстичен пад на коефициентот (22.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Премиер лигата на Бахреин кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Ал АХли Манама и Манама Клуб. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија четири победи и еден пораз.

Ал Ахли Манама – Манама Клуб – 2 @ 2.61 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Манама Клуб беше 3.41, а во моментов бележи пад од скоро 23% и се плаќа со квота 2.61 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*