ТИП НА ДЕНОТ (21.04.2024, 17:30) ФУЛАМ – ЛИВЕРПУЛ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Фулам и Ливерпул.

Фулам игра растеретено

Фулам минатата сезона одигра одлично и беше едно од најголемите изненадувања, но во летото остана без некои важни фудбалери, како Митровиќ, па очекувањата не беа големи. Главна цел на овој тим е да обезбеди опстанок во елитата, а впечатокот е дека воопшто нема да има проблем да ја остврари таа цел. Моментално се наоѓа на 12-то место на табелата и тимот е во добра форма, на последните пет меча запиша три победи. Иако не ја отвори најдобро сезоната, Фулам се консолидира, бидејќи тренерот Силва врши одлична работа. Фулам важи за домашен тим и е многу тешко да се победи пред своите фанови, па сигурно нема лесно да се предаде пред големиот фаворит.

Ливерпул нема право на кикс

 Ливерпул е еден од главните фаворити за титулата и до пред две кола беше лидер на табелата. Меѓутоа, на последните два натпревари освои само еден бод и падна на третото место на табелата. Особено шокантен беше поразот минатото коло од Кристал Палас, па сега „црвените“ заостануваат два бода од врвот и немаат право на кикс.Клоп соопшти дека ова е последна сезона за него на кормилото, па тоа треба да му даде посебен мотив на тимот да го испрати со титула. Сега гостува кај незгоден ривал и ова сигурно ќе биде најголем тест за „црвените“. Со еветуален неуспех на овој меч може да го загуби чекорот со Сити и Арсенал.

Очекување

Квалитетот и формата се на страната на Ливерпул, па сепак очекуваме да ги освои трите бода, иако тоа воопшто нема да биде лесно бидејќи Фулам игра одлично дома.

ТИП:

Фулам – Ливерпул @ 1.60 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*