Натпревар со традиција (21.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на италијанската Серија А ќе се сретнат екипите на Салернитана и Фиорентина.

Салернитана е на последната позиција и досега имаат освоено 15 бода преку 2 победи, 9 реми и 21 пораз.

Фиорентина е на средината на табелата со 44 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 8 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните пет натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*