Натпревар со традиција (20.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:15 во рамките на финската Веикаус лига ќе се сретнат екипите на Лахти и Хака.

Лахти е на 11-та позиција со вкупно 1 бод и учинок од 1 реми и 1 пораз.

Хака е на 7-та позиција со 3 бода кои ги имаат освоено преку 1 победа и 1 пораз.

Овие две екипи во последните осум меѓусебни дуели играат доста неефикасно и на сите тие дуели се постигнуваат најмногу по два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.88 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*