Натпревар со драстичен пад на коефициентот (20.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од норвешката ОБОС лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 16:00 се сретнуваат екипите на Ранхеим и Асан. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи и три порази, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, две реми и еден пораз.

Ранхеим – Асан – 1 @ 1.82 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ранхеим беше 2.40, а во моментов бележи пад од скоро 24% и се плаќа со квота 1.82 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*