Тикет на денот е-Спорт (19.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Програмата во е-Спортот нема да не разочара ниту денеска затоа што се играат неколку турнири, меѓу кои и RES Europe Series 2.

Sangal – Nemiga – 2 @ 1.44 во Bet365

Sangal се наоѓа во совршена форма и има четири победи по ред, меѓу кои и триумф против 9Pandas во групата А од турнирот со која се вклучи во борбата за првите две позиции. Nemiga беше убедлив во првото коло против Alliance и најави дека ќе биде главен тим во трката за титулата. Досега двапати славеше против Sangal во меѓусебните пресметки и затоа ви предлагаме 2 со коефициент 1.44 во Bet365.

Zero Tenacity – Parivision – 1 @ 2.51 во 22Bet

Zero Tenacity изненади во првото коло против B8 и го декласира првиот ривал, но денеска пред себе го има Parivision кој има само една победа на последните пет натпревари, и тоа против Havu. Моменталната форма на Parivision загрижува и поради тоа е аутсајдер во оваа средба, а ова е одлична можност за Zero Tenacity да слави и да обезбеди четвртфинале на турнирот. Наш предлог е 1 со квота 2.51 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.61

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*