Натпревар со традиција (19.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Оксфорд и Стивенејџ.

Оксфорд е на 6-та позиција со вкупно 73 бода кои ги имаат освоено преку 21 победа, 10 реми и 13 порази.

Стивенејџ е на 9-то место со 67 бода и учинок од 18 победи, 13 реми и 13 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревар гол се постигнува на двете страни, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*