Натпревар со традиција (18.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Саутерн Лига ќе се сретнат екипите на Тивертон и Винчестер.

Тивертон е на 19-та позиција со вкупно 43 бода и учинок од 11 победи, 10 реми и 18 порази.

Винчестер е на 11-то место со 54 бода кои ги имаат освоено преку 14 победи, 12 реми и 13 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно 3 пати и на сите тие дуели добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.71  во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*