Тикет на денот е-Спорт (17.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Новите возбудувања во светот на е-Спортот се селат на турнирот RES Europea Series 2 во рамки на популарната игра CS2.

B8 – Zero Tenacity – 2 @ 2.10 во Bet365

B8 тоне од едно во друго разочарување, а сè почна со поразот од Mouz nxt, па продолжи преку Rebels, Nexus, Sangal и Amakl. За разлика од нив, Zero Tenacity покажува знаци на живот и победите против Alternate attax и Aurora Young Blud го прават фаворит во оваа средба. Натпреварот почнува од 18 часот, а ние очекуваме Zero Tenacity да оствари победа во незгодната група во која се уште и Havu и Parivision. Наш предлог е 2 со коефициент 2.10 во Bet365.

Nemiga – Alliance – 2 @ 2.79 во 22Bet

Nemiga разочара на IEM China 2024 и го освои дури деветтото место, иако беше една од екипите од кои се очекуваше многу повеќе. Alliance во моментов е дел и од друг турнир, односно Yalla Compass 2024, но таму не им оди најдобро и имаат два порази и една победа по три одиграни меча. Да се води битка на два фронта е многу тешко, но Alliance има доволно квалитет за да извлече позитивни резултати на двете места, па затоа ви предлагаме 2 со квота 2.79 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*