Натпревар со традиција (17.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на ерменската Премиер лига се сретнуваат екипите на Арарат и Урарту.

Арарат е на 3-та позиција со вкупно 58 бода и учинок од 18 победи, 4 реми и 6 порази.

Урарту е на 4-то место и досега имаат освоено 12 победи, 8 реми и 8 порази.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнати по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*