Натпревар со традиција (16.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Питерборо и Флитвуд.

Питерборо е на 4-то место со вкупно 77 бода и учинок од 23 победи, 8 реми и 11 порази.

Флитвуд е на 23-та позиција со 37 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 13 реми и 22 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнува по еден погодок, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

0-1 @ 5.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*