Натпревар со традиција (15.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на египетската Премиер лига ќе се сретнат екипите на Араб Контракторс и Пирамидис.

Араб Контракторс е на 17-та позиција со вкупно 12 бода и учинок од 2 победи, 6 реми и 8 порази.

Пирамидис е на 1-то место со 29 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 5 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнати најмалку по два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.65 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*