Натпревар со традиција (13.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Штутгарт и Ајнтрахт Франкфурт.

Штутгарт е на 3-та позиција со вкупно 60 бода и учинок од 19 победи, 3 реми и 6 порази.

Ајнтрахт Франкфурт е на 6-то место со 42 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 12 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните осум меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнува по најмалку еден гол на двете страни, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*